Ako vybrať správne okuliare do diaľky?

10.09.2018

Ako vybrať správne okuliare do diaľky?

V minulom článku sme sa pozreli na to, ako si správne vybrať okuliare na čítanie a či sa oplatí kupovať ich v bežných obchodoch. Dnes sa pozrieme na okuliare do diaľky.

Aj okuliare do diaľky majú podobnú funkciu, ako tie na čítanie - v ich prípade však špeciálne vyrobené šošovky znižujú námahu oka zaostriť na vzdialenejšie objekty. Pacienti, ktorí potrebujú okuliare do diaľky, trpia takzvanou myopiou, teda krátkozrakosťou. Ľudia bez skúseností s okuliarmi väčšinou mylne považujú krátkozrakosť za neschopnosť zaostriť na blízke predmety. Pri chvíľkovom zamyslení sa už názov napovedá, že ide o presný opak. Krátkozraký človek vidí na blízko, no vzdialenejšie predmety preňho môžu byť nejasné a rozmazané.

Kedy sú okuliare do diaľky nutnosťou

Krátkozrakosť ovplyvňuje ľudí, ktorí ňou trpia, v rôznych situáciách. Jednou z najrizikovejších je určite šoférovanie, ktoré si vyžaduje dostatočný prehľad o tom, čo sa v premávke a na vozovke deje. Okrem nebezpečných situácií sa krátkozraký človek bez dostatočnej starostlivosti o svoj stav vystavuje aj riziku platenia pokút pri spôsobení nehody či priestupku, nevyplatenia poistnej sumy v prípade, že je účastníkom nehody, alebo dokonca straty vodičského preukazu, ak je preukázateľné, že za jeho šoférske chyby môže zdravotný stav.

Pre profesionálnych šoférov sú v prípade potreby okuliare do diaľky nevyhnutnosťou, v niektorých prípadoch so špeciálnou úpravou pre šoférovanie v šere a v iných podmienkach, ktoré znižujú viditeľnosť vozovky alebo sú pre ľudské oči náročnejšie.

Okrem pracovných a rizikových situácií vám okuliare do diaľky zlepšia najmä bežnú kvalitu života, s ktorou, ako inak, súvisí ostrý zrak. Človek si na svoj zdravotný stav dokáže zvyknúť a to, čo vám pri postupnom zhoršovaní sa zraku mohlo pripadať ako obťažujúce, nemusíte o pol roka vôbec postrehnúť. Zvyknete si na to, že k predmetu musíte prísť bližšie, aby ste ho videli ostro, alebo že nerozoznáte nápisy v diaľke. Prečo sa však obmedzovať, ak tento problém jednoducho vyriešite správnymi dioptrickými okuliarmi?

S výberom okuliarov do diaľky vám poradí odborník

Okuliare do diaľky v bežných predajniach alebo supermarketoch nekúpite a ak by ste sa k nim náhodou nejakým zvláštnym spôsobom dopracovali, dávajte si pozor. Tieto okuliare vám môžu zhoršiť zrak. Nakupovať v supermarketoch okuliare na čítanie tiež nie je ideálne, no určite bezpečnejšie, ako v prípade ich variantov pre krátkozrakých pacientov.

Poraďte sa preto s optometristom alebo oftalmológom o tom, aké okuliare sú pre vás najvhodnejšie. Výberu správnych okuliarov predchádza vyšetrenie, v ktorom vám odborník alebo špecialista vyčíslia správne dioptrie, a okrem nich poukážu na prípadné iné závady, ktoré by vás mohli trápiť.

Na svoje okuliare sa chcete spoľahnúť, predsa len korigujú vaše najdôležitejšie zmyslové vnímanie. Okrem toho, že dioptrie vašich okuliarov do diaľky budú odporučené od odborníka, mali by ste dbať aj na kvalitu ich prevedenia.

Kde si vybrať kvalitné okuliare

Zamestnanci v Optika Siloe vám ochotne poradia s výberom vhodných okuliarov do diaľky na základe odporúčania vášho lekára, prípadne podľa vyšetrenia, ktoré absolvujete priamo v niektorej z našich pobočiek. Poradiť vám dokážu nielen s typom dioptrických šošoviek, ale aj s ich vyhotovením, a dokonca s tým, aké rámy si vybrať.

Okuliare sa totiž stanú bežnou súčasťou vášho zovňajšku a budete ich nosiť pravidelne, preto chcete, aby vám dokonale sedeli. Podľa typu vašej tváre vám naši špecialisti dokážu odporučiť rámy, ktoré vám budú pasovať najviac. Dôležitý je aj váš životný štýl, ktoré by mala kvalita okuliarov reflektovať. Ak žijete aktívne a v niektorých situáciách hrozí, že sa okuliare do diaľky môžu poškodiť, chcete, aby sa pri prvom ťuknutí neznehodnotili.

Nebojte sa preto spýtať na názor odborníkov, ktorí pomohli už tisíckam spokojných zákazníkov nájsť tie správne dioptrické okuliare.

neznámy pojem?

pozri slovník pojmov >
 
 
 

ZDIELAJ NOVINKU

všetky novinky


vyberte si z našej ponuky

SLNEČNÉ OKULIARE

separatorviac info

DIOPTRICKÉ RÁMY

separatorviac info

DIOPTRICKÉ SKLÁ

separatorviac info

KONTAKTNÉ ŠOŠOVKY

separatorviac info
 
Rýchly kontakt