3 tipy, ako spoznať kvalitnú optiku

13.01.2017

3 tipy, ako spoznať kvalitnú optiku

Vedeli ste, že nájsť optiku, kde ponúkajú kvalitné rámy aj služby špecialistov nie je také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať? Poradíme vám, čo si treba všímať, aby ste mali istotu, že ste našli tú správnu.

1. Nechýba oftalmológ, optometrista a očný optik

Mysleli ste si, že ide o jednu a tú istú osobu? Nie ste jediný. „Oftalmológ je očný lekár, ktorý vaše oči lieči. Očný optik manuálne zhotovuje okuliare. Keď k nemu prídete, musí vám vedieť poradiť, ako okuliare správne nosiť a ako sa o ne starať. Optometrista je očný optik s vyšším stupňom kvalifikácie.  Práve on je ten špecialista, ktorý pomocou prístroja zistí, či potrebujete okuliare a následne otestuje vaše videnie cez skúšobné okuliare, či všetko sedí. V prípade, že vám v predajni po meraní prístrojom neurobia takéto dokorigovanie, radšej využite inú optiku,“ radí Laura Mravcová, jedna z optometričiek siete Optika Siloe. „Ak prevádzka dispo

2. Nechýbajú odporúčania

„Opýtajte sa na referencie vo svojom okolí. Kamaráti, ktorí už okuliare alebo kontaktné šošovky nosia, vám určite radi poradia. Nepodceňte však ani svoj osobný pocit. Ak vám v predajni na všetko pritakajú, mali by ste spozornieť. Bude lepšie, keď nájdete optiku, v ktorej vám budú ochotní poradiť,“ odporúča Mia Štepanovská, marketingová manažérka Optika Siloe.

3. Nechýba kvalitný výber rámov

Dokonalé okuliare pomáhajú nielen vašim očiam, ale aj vášmu vzhľadu. To, či odídete so správnym rámom môžete zistiť z prístupu obsluhy optiky. Pýtajú sa na vaše preferencie?  Vedia zhodnotiť tvar vašej tváre a ponúknuť rámy, ktoré by vám vyhovovali? Máte si z čoho vyberať? Nechýbajú overené značky rámov? Potom máte vyhraté.

 

Tip na záver: pri hľadaní tej najlepšej optiky neobíďte prevádzky Optika Siloe. Vo všetkých vám zabezpečia potrebné vyšetrenie, pomôžu so správnym nastavením dioptrií aj s výberom rámu

 

 

 

neznámy pojem?

pozri slovník pojmov >
 

ZDIELAJ NOVINKU

všetky novinky


vyberte si z našej ponuky

SLNEČNÉ OKULIARE

separatorviac info

DIOPTRICKÉ RÁMY

separatorviac info

DIOPTRICKÉ SKLÁ

separatorviac info

KONTAKTNÉ ŠOŠOVKY

separatorviac info
 
Rýchly kontakt